Spotkanie autorskie ze  Zbigniewem  Kołbą  autora  książki dla dzieci

                       ‘’ ZNAJDŹ  MNIE I KIEDYŚ ODWIEDŹ’’

 

     W dniu 04 października 2017 r. w  Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Woźnikach odbyło się  spotkanie autorskie dla uczniów klas II i III z Szkoły Podstawowej w Woźnikach z Zbigniewem Kołbą- fizykoterapeutą, autorem książki dla dzieci ‘’Znajdź mnie i kiedyś odwiedź.’’  Książka opowiada jak dziecka poprzez zabawę może wiele nauczyć się kontaktu z mapą i jak uczyć się żeby zapamiętać jak najwięcej. Podczas niezwykle interesującego spotkania autor właśnie o takich wskazówkach opowiedział uczniom , które zawiera opowiadanie.  Zachęcał młodych słuchaczy do częstego czytania książek, gdzie pogłębia się z nich wiedzę. Uczniowie słuchali i sami czytali fragmenty książki, gdzie dowiedziały się, iż w Polsce jest wiele miejscowości o humorystycznych nazwach tj. Rogi, Łabędzie,  Dłoń czy Pieczarki i wiele innych.  Autor zadawał najmłodszym słuchaczom ciekawe zagadki , a uczniowie sami mieli okazję zadać pytania pisarzowi.

 

 Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o zdrowej diecie bogatej w warzywa i owoce ,jaką rolę odgrywa odpowiednia ilość snu   na rozwój młodego organizmu.  Obowiązek picia mleka i higiena mycia rąk.  Zbigniew Kołba przybliżył słuchaczom cennych informacji  jak  ważny jest ruch na świeżym powietrzu, który pozytywnie wpływa na organizm dziecka.

 

Spotkanie zakończyło się dyskusją i wymianą doświadczeń .  Po spotkaniu  z  Zbigniewem  Kołbą dzieci miały możliwość zdobycia autografu wraz z dedykacją. Książka ,, Znajdź mnie i kiedyś odwiedź’’  jest dostępna do wypożyczenia  w  naszej placówce bibliotecznej.