KONKURS LITERACKI pt. „LIST DO ULUBIONEGO BOHATERA Z KSIĄŻKI”

 

         W dniu 17 czerwca 2021 r. w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w  Woźnikach  został  rozstrzygnięty konkurs literacki dla uczniów klas 4- 6 Szkół podstawowych z gminy Woźniki  pt. „List do ulubionego bohatera z książki” Do konkursu przystąpili uczniowie Szkól Podstawowych z Lubszy, Kamieńskich Młyn, Kamienicy i Woźnik.

         Celem konkursu było promowanie tradycyjnej formy korespondencji (rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności pisania listów wśród dzieci), zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania książek oraz odkrywanie talentów literackich.

Wśród  nadesłanych 20 listów Komisja Konkursu wyłoniła zwycięzców. Przy ocenie prac brano pod uwagę: poprawność językową, pomysłowość, zgodność z tematem, estetykę wykonania i zachowanie formy listu, którego pisanie w dobie komunikatorów internetowych jest formą zanikającą.

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

 

                           I miejsce         Julia Filipczyk (Lubsza)

 

                          II miejsce         Emilia Żylak  (Woźniki)

 

                         III miejsce ex aequo

                                                  Zofia Szlachta (Kamieńskie Młyny)

                                                  Kajetan Lewek (Woźniki)

 

                        Przyznano wyróżnienie dla:

                                                 Natalii Klyta (Kamienica)

 

Uczniowie wykazali się kreatywnością przy wyborze postaci, do których pisali list. Wśród nich znaleźli się: Ania Shirley z Zielonego Wzgórza, Ambroży Kleks, Adam z „Szatana z siódmej klasy”,  Staś Tarkowski, Balladyna, Nika z powieści „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Collin z „Tajemniczego Ogrodu”, Harry Potter oraz Willy Wonko z „Charliego i Fabryki Czekolady”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe  dyplomy i drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy twórczych pomysłów.