W dniach 17-18-19.08.2016 w Bibliotece Publicznej w Lubszy odbywały się zajęcia plastyczne zwiazane z tematem "Tęczowe Wakacje w Bibliotece".

 

Prowadząca pani Anna Arendarska uczyła dzieci jak przygotować się do malowania na płótnie,zabezpieczać pędzle przed wyschnięciem.Nadzorowała każdą pracę i wyjaśniała wszelkie wątpliwości. Prace już częściowo pomalowane pozostawiono do wyschnięcia, a wtedy dzieci mogły poznać inną technikę- grawerowanie na szkle.Przyniosły ze sobą szklane naczynia, na których były wyryte imiona każdego z osobna na życzenie.

 

Trzeci dzień zajęć upłynął na malowaniu słoneczników kredkami świecowymi i przygotowaniu bibułki żoltej do przyklejania płatków na rysunku. W połączeniu różnych technik powstały obrazy słoneczników. Zainteresowani rodzice będący na zajęciach byli zachwyceni tym, że ich dzieci potrafią tworzyć piękne ,niepowtarzalne dzieła. Uczestnicy podziękowali pani Annie - miejscowej malarce za prowadzenie ciekawych zajęć i prosiły wraz z rodzicami o następne takie spotkania.

 

Anna Katryniok