22 października 2013 r. w MGBP w Woźnikach odbyło się spotkanie z autorami nowo wydanych publikacji przez bibliotekę: Zofią Kisil, Karoliną Żylak, Julią Deja, Sarą Meisner i Piotrem Kalinowskim.

Głównym celem spotkania była promocja dwóch najnowszych wydanych książek „Gmina Woźniki na dawnej pocztówce” autorstwa Piotra Kalinowskiego i „Gmina Woźniki w wyobraźni Młodych Poetów”. Publikacje zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju  dla Małych Projektów na lata 2007-2013” pt. „Wydanie cyklu książek opisujących dzieje Gminy Woźniki”.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, a także miłośnicy historii z naszego regionu. Na początku usłyszeliśmy krótki występ muzyczny w wykonaniu skrzypaczki Dominiki Mośnej. Podczas promocji, autor albumu Piotr Kalinowski przedstawił kolekcję pocztówek z okresu 1906 – do 2012 r. z regionu Gminy Woźniki.

Zaprezentowano także mini antologię wierszy pt. „Gmina Woźniki w wyobraźni Młodych Poetów’’ czterech autorek: Zofia Kisil – pochodząca z Woźnik, obecnie mieszkająca w Kamienicy , Karolina Żylak – mieszkanka Woźnik, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Julia Deja – tegoroczna maturzystka z Lubszy oraz najmłodsza, 12 letnia  uczennica Szkoły Podstawowej w Psarach Sara Meisner. Autorki w swoich wierszach dokonały analizy bądź przeciwstawienia wielkomiejskiego i małomiasteczkowego stylu życia naszej gminy.

Prowadzona dyskusja  i wymiana doświadczeń wśród wszystkich zgromadzonych była miłym doznaniem. Na koniec podziękowania na ręce autorów złożyła pani dyr biblioteki, dziękując za przybycie wszystkim gościom i czytelnikom. Promocję książek zwieńczył występ flecistki Pauliny Sośniak.