Spotkanie z Olgierdem Kniejskim w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Woźnikach

 

13 września 2012 r. w naszej bibliotece o godz.17 30 odbyło się spotkanie autorskie z Panem Olgierdem Kniejskim mieszkańcem Lublińca, absolwenta wydziału Historii Uniwersytetu Opolskiego o specjalizacjach  śląskoznawcza oraz historii ustroju i parlamentaryzmu. Autor dwóch książeczek dotyczących ziemi lublinieckiej '' Jan I Kochcicki z Kochcic, Pan na Kochcicach, Zborowskim i Gierałtowicach , '' Dorota Rogojska z Rogoźnika ( ok. 1559 -1620) dziedziczka na lubszeckich dobrach.

 

Głównym celem spotkania była promocja najnowszej wydanej publikacji historyka pt'' Dorota Rogojska z Rogoźnika (ok.1559 -1620) dziedziczka na lubszeckich dobrach. Wzięli w nim udział zaproszeni goście oraz miłośnicy historii z naszego regionu.

 

Na początku usłyszeliśmy krótki występ muzyczny w wykonaniu flecistki Pauliny Sośniak. Podczas spotkania autor przybliżył nam opisane w książce fakty historyczne nie tylko z regionu Woźnik , ale również z innych okolic. Prowadzona dyskusja i wzajemna wymiana doświadczeń wśród wszystkich zgromadzonych była miłym doznaniem. Spotkanie zostało przyjęte życzliwie.

 

Dziękujemy Panu Olgierdowi za spotkanie.