Spektakl dla dzieci pt. ‘’Niegrzeczna Ewelina’’  w  Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Woźnikach

 

W środę 22 maja 2019 r. przedszkolaki z  Gminy Woźniki - Lubszy, Ligoty Woźnickiej, Kamienicy i Woźniki miały okazję zobaczyć sztukę teatralną  pt. ‘’Niegrzeczna Ewelina’’, w wykonaniu Centrum Artystycznego ‘’ATENA’’ z Częstochowy.  W przedstawieniu, które odbyło się w Sali widowiskowej MGOK w Woźnikach, wzięło udział aż 195  dzieci.  Autorką spektaklu jest pisarka i aktorka teatralna Elżbieta Bednarczyk, którą gościła już w woźnickiej placówce bibliotecznej.

 

Bohaterką przedstawienia jest Ewelina – dziewczynka, która została bardzo rozpieszczana przez swoją mamę, spełniającą jej wszystkie zachcianki. Ewelina jest niegrzeczna, nie ma szacunku do swoich zabawek. Niszczy je, bezmyślnie raniąc, nie wie bowiem, że zabawki ożywiają, kiedy nikt ich nie widzi. Pewnej nocy z pomocą wróżki, okrutne złośliwe zabawki postanowiły dać jej surową nauczkę ukazując Ewelinie jej wnętrze pod postacią złośliwych i okrutnych lalek. Spektakl ‘’Niegrzeczna Ewelina’’ przypomniał młodym widzom jak odnosić się z szacunkiem zarówno do przedmiotów - zabawek , jak i do siebie samych i innych ludzi. Widowisko z dużą dawką humoru i szczyptą dreszczyku, dzieci odebrały z wielkim entuzjazmem. W głębokim przejęciu, a niejednokrotnie w widocznym wzruszeniu, widownia nie mogła oderwać wzroku od kolejnych rozgrywanych scen. Na sam koniec spektaklu dzieci zostały zaproszone na scenę przez artystów do wspólnego tańca

i zabawy.

 

Dziękuję pracownikom gminnych przedszkoli za tak duże zainteresowanie spektaklem, co jedynie zachęca do kolejnych tego typu przedsięwzięć organizowanych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Woźnikach, na które z góry już teraz zapraszam.

 

Dyr. MGBP w Woźnikach - Iwona Grotecka