Pachnące ziołami kartki Bożonarodzeniowe

 

Ziołami pachnące Kartki Świąteczne powstały na warsztatach plastycznych w dniu 27.11.2018  pod patronatem Biblioteki Publicznej w Lubszy i Biblioteki Publicznej w Psarach oraz Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Woźnikach zajęcia odbyły się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubszy.

 Ze zebranych w tym roku roślin z pól, łąk i ogrodów, dzieci oraz częściowo rodzice stworzyli niepowtarzalne rękodzieła czyli tzw. mozaiki  pachnące ziołami.

 

 Na początku spotkania zapoznaliśmy się ze wszystkimi nazwami roślin i ziół oraz ich niepowtarzalnym zapachem. Część uczestników rozpoznawała już te rośliny przyklejając je na swoje prace.

 

Dzieci tworzyły niepowtarzalne kompozycje z ziół nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia, na kartkach między innymi można było zobaczyć gwiazdki, bombki, choinki. Każda praca była wyjątkowa i wzbudzała zachwyt innych uczestników. Nasi mali artyści chętnie uczestniczą w zajęciach tego typu w Bibliotekach naszej gminy.  W ciepłej atmosferze wśród uczestników na długo pozostaną miłe wspomnienia , a pamiątki w postaci własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych pachnących  ziołami  trafią do rodzinnych domów.

 

Pragniemy w imieniu bibliotek pogratulować rodzicom tak wspaniałych i utalentowanych dzieci , kochających przyrodę, a na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzyć  miłości bliźniego, zdrowia oraz aby radość gościła w Waszych sercach przez cały rok.

 

Iwona Grotecka

Anna Katryniok

Urszula Ścigała

Joanna Wachowska