Z okazji Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci, który co roku przypada 2 kwietnia, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Woźnikach zorganizowała konkurs plastyczny „Moja ulubiona bajka”. Konkurs skierowany był dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych Gminy Woźniki.

W dniu 10 kwietnia 2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Wśród 72 otrzymanych prac, komisja przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach:

I kategoria – dzieci 4 letnie:

I miejsce – Dawid Czornik (Przedszkole w Psarach)

II miejsce – Przemysław Sosnowski (Przedszkole w Lubszy)

III miejsce – Sandra Janiszowska (Przedszkole w Woźnikach)

II kategoria – dzieci 5-6 letnie:

I miejsce – Natasza Wróblewska (Szkoła Podstawowa w Woźnikach)

II miejsce – Paulina Bartela (Przedszkole w Woźnikach)

III miejsce – Paweł Filipczyk (Przedszkole w Ligocie Woźnickiej)

W tej kategorii wyróżnienia otrzymali:

Oliwier Harabas (Przedszkole w Ligocie Woźnickiej)

Agnieszka Kot (Przedszkole w Lubszy)

III kategoria – dzieci 7-8 letnie:

I miejsce – Renata Kluczniak (Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej)

II miejsce ex aequo  – Lena Adamus, Oliwia Gojowczyk (Szkoła Podstawowa w Woźnikach)

III miejsce ex aequo –  Szymon Lewek i Piotr Szatan (Szkoła Podstawowa w Woźnikach)

W tej kategorii wyróżnienia otrzymali:

Nadii Irek (Szkoła Podstawowa w Kamienicy)

Mariusz Hałek (Szkoła Podstawowa w Woźnikach)

Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie kreatywności młodego pokolenia oraz propagowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dzieci.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne nagrody.

Dodatkową atrakcją zaprezentowaną podczas rozdania nagród był teatrzyk obrazkowy – Kamishibai.

Dziękuję za liczny udział i zapraszam do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę.