W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „WYBIERAM BIBLIOTEKĘ” Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Woźnikach zorganizowała lekcje biblioteczne dla dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Woźnikach. Zajęcia odbywały się w dniach:

- 27 kwietnia i 26 maja 2015 r. Przedszkolaki im.”Wesołe krasnoludki” grupa  III , IV i V

- 18 maja , 08 czerwca 2015 r. uczniowie klasy I a i b zostali  uroczyście pasowani na czytelników Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Wożnikach. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych , gdzie zapoznali się z biblioteką ,jej regulaminem i z zasadami wypożyczania książek. Złożyły uroczyste przyrzeczenie .Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali kolorowe dyplomy.

- 18 maja 2015 r. uczniowie z klasy III a wzięli udział w spotkaniu pt.”Jak korzystać z encyklopedii i słowników”

- 25 maja 2015 r. uczniowie z II klasy Szkoły Podstawowej uczestniczyli w pogadance na temat Historii piśmiennictwa i książki

Na zakończenie spotkań  dzieci wysłuchały bajek przedstawionych techniką japońską obrazkową Teatrzyku KAMISHIBAI.

W dniu 30 kwietnia i 15 maja 2015 r.  Filia Biblioteczna w Psarach przeprowadziła zajęcia biblioteczne dla uczniów klas I a i b  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach.

- 17 czerwca współpraca kółka bibliotekarskiego z Szkoły Podstawowej w Psarach z filią biblioteczną naszej Gminy.

Lekcje te będą pozytywnie wpływać na rozwój osobowości dzieci, utrwalą nawyki czytania i korzystania  z księgozbioru biblioteki.