FERIE W BIBLIOTECE

Kolejne ferie za nami . Przekonały się o tym dzieci, które w tym roku uczęszczały na zajęcia organizowane przez biblioteki Gminy Woźniki. Hasło tegorocznych ferii brzmiało ‘’ BAJKOWA  AKADEMIA  PRZYGODY’’. Dzieci korzystały z wolnego czasu na wiele sposobów. W programie były przede wszystkim zajęcia plastyczne, konkursy literackie i z dowolnej wybranej dziedziny wiedzy. Przeprowadzono szereg konkursów sprawnościowych tj. turnieje szachowe, warcabowe ,quizy i zagadki. Ponadto dla rozprężenia dzieci grały w gry planszowe - Gorący Ziemniak, Chińczyk , Zgadnij kim jestem i Listonosz. Takie gry właśnie uczą radzenia sobie z silnymi emocjami i uczuciami jak radość z wygranej i smutek z przegranej. Do ciekawych zajęć należy zaliczyć wykonywanie serduszkowych rozmaitości  okazji Walentynek. Dzieci samodzielnie wykonywały kartki walentynkowe z liścikiem w środku.

Podczas ferii przeprowadzono szereg konkursów  z rożnych dziedzin wiedzy między innymi konkurs o Harrym Potterze. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i słodyczami. Dużym powodzeniem cieszyły się stanowiska komputerowe. Na zakończenie ferii zorganizowano bal przebierańców. Było to istne szaleństwo, atrakcji nie brakowało.

Ferie w bibliotekach naszej Gminy  dobiegły do końca . Dwa tygodnie zimowego odpoczynku od nauki upłynęły pod znakiem wspanialej zabawy.  Koncepcja spędzenia wolnego czasu w towarzystwie książek okazała się słuszna.  Mamy nadzieję, że za rok również będzie miło i wesoło oraz spotkamy się w jeszcze większym gronie. Dziękuję wszystkim za uczestniczenie w naszych zajęciach i za każdy uśmiech.

dyr. MGBP Iwona Grotecka