Papierowe czary mary

 

27 grudnia 2017 roku odbyły się w Lubszy warsztaty decoupage, zorganizowane wspólnymi siłami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej oraz filii Biblioteki Publicznej w Lubszy i Psary. Zajęcia poprowadziła Małgorzata Kosak.

Dzięki licznemu uczestnictwu mieszkańców Lubszy i okolic oraz wspaniałej atmosferze, warsztaty przemieniły się w papierowe „czary mary”. Połączyliśmy klej, farby, serwetki, dołożyliśmy zapach kawy, dużo radości, uśmiechu i… wyszły z tego piękne dzieła. Świeczniki, deseczki, zakładki do książek, dekoracyjne słoiki – powstało coś z niczego. Czas spędzony na zdobieniu różnych powierzchni za nami, ale pozostały bardzo pozytywne wrażenia i chęć na następne. Wystarczy tylko przekonać się do wyjścia z domu; w codziennym pędzie warto znaleźć chwilę dla siebie i odkryć swoje talenty.  Stowarzyszenie i filie biblioteczne w Lubszy i Psarach pragną zmotywować do działania i wspólnych spotkań przedstawicieli każdej z grup wiekowych, od malucha do starszej młodzieży (kategoria 100+). Kolejne zajęcia już w planach, mamy nadzieję, że znowu powstaną takie cudowności.

Bardzo dziękujemy strażakom z OSP Lubsza za udostępnienie pomieszczenia oraz Małgorzacie Kosak za wspaniałe prowadzenie zajęć.