Archiwum

KONKURS  WIELKANOCNY  NA WYKONANIE KARTKI

 

W dniu 19 kwietnia 2017 r. w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w  Woźnikach został  rozstrzygnięty konkurs plastyczny na wykonanie kartki wielkanocnej . Konkurs skierowany był  dla przedszkolaków , uczniów Szkół Podstawowych klas I- VI i Gimnazjum  z naszej Gminy.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi , propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych .Rozwijanie wyobraźni i wrażliwości własnej wizji u dzieci.

W dniu 09 września 2016 r. w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Woźnikach już po raz V został rozstrzygnięty konkurs na napisanie wiersza o dowolnej tematyce pt. "MOJA  ULUBIONA POEZJA"

W dniach 17-18-19.08.2016 w Bibliotece Publicznej w Lubszy odbywały się zajęcia plastyczne zwiazane z tematem "Tęczowe Wakacje w Bibliotece". Prowadząca pani Anna Arendarska uczyła dzieci jak przygotować się do malowania na płótnie,zabezpieczać pędzle przed wyschnięciem.Nadzorowała każdą pracę i wyjaśniała wszelkie wątpliwości.

W dniu 15 czerwca 2016 odbyło się spotkanie w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Woźnikach dotyczące ogłoszonego konkursu literackiego na napisanie wierszy o Józefie Lompie.

Celem konkursu będzie wydrukowanie wierszy w zbiorze tomiku (publikacja w wersji ksiązkowej)

czytaj więcej

Konkurs czytelniczy w bibliotece

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Woźnikach zorganizowała  konkurs czytelniczy pt. "W krainie baśni Hansa Christiana Andersena i braci Grimm".

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

 

"KOLOROWA  JESIEŃ"

Dzieci są przyszłością i zadatkiem  na dobrych czytelników.

W dniu  09.10.2015 r. uczniowie klas VI uczestniczyli
w pogadance na temat encyklopedii, leksykonów, słowników
i różnych źródeł informacji. Tak mogli stwierdzić uczniowie
z Szkoły Podstawowej w Lubszy.

 

W dniu 25.09.2015r. Filia Biblioteczna w Lubszy zorganizowała zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej kl. I-III.

 

Tematem spotkania była książka, autorzy i ilustracje. Wszystko co składa się na piękno książek dla dzieci. Zainteresowanie uczniów było duże co do ilości książek tak bardzo kolorowych
w pięknym wydaniu.

Lekcje biblioteczne w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem

„WYBIERAM BIBLIOTEKĘ”

 

04 czerwca 2013 r. filia biblioteczna w Lubszy zorganizowała dla uczniów klas I, II i III Szkoły Podstawowej lekcje biblioteczne.

 

 

KONKURS O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JÓZEFA LOMPY

W dniu 10 kwietnia br. w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Woźnikach odbył się konkurs pn. „Życie, twórczość i działalność Józefa Lompy”. Jego celem było upamiętnienie 150 rocznicy śmierci tego wybitnego działacza niepodległościowego, krzewiciela polskości na Śląsku, nauczyciela, etnografa i publicysty, którego niemal całe życie związane było z Lublińcem, Lubszą i Woźnikami.

SPOTKANIE AUTORSKIE

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Woźnikach zorganizowała w dniu 5 marca spotkanie z p. Edwardem Wyżgołem – przewodnikiem turystycznym, pilotem wycieczek, fotografikiem, filmowcem i publicystą – autorem licznych książek o tematyce turystyczno – krajoznawczym. W kawiarni „Poselskiej” w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury zgromadziło się sporo zainteresowanych osób.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie Konkursu pt. "Najpiękniejsze Anioły"

Czytaj więcej

KONKURS PLASTYCZNY

"ZABYTKI NASZEJ GMINY"

ROZSTRZYGNIĘTY

 

Czytaj więcej

 

‘’Moja ulubiona poezja’’

 

Dnia 7 września  w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Woźnikach Jury konkursu pt. ‘’Moja ulubiona poezja’’ wyłoniło zwycięzców.

Czytaj więcej

Spotkanie z Olgierdem Kniejskim w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Woźnikach

13 września 2012 r. w naszej bibliotece o godz.17 30 odbyło się spotkanie autorskie z Panem Olgierdem Kniejskim mieszkańcem Lublińca, absolwenta wydziału Historii Uniwersytetu Opolskiego (...)

Czytaj więcej

Filia biblioteczna  w Psarach w dniu 17 maja 2012 r. zorganizowała lekcję biblioteczną  dla uczniów kl. IV ze Szkoły Podstawowej .

W dniu 15 maja 2012 r. jak co roku uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej im J. Lompy  w Lubszy uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych  w filii bibliotecznej Lubsza.